Všechny aktuality

Pravonín přivítal 255 Blanických cyklorytířů

aktuality

15.06.2021

Blanický cyklorytíř je tradiční akcí, kterou každoročně pořádá turistická destinace Kraj blanických rytířů společně s obcemi, které leží na trase. V letošním roce se stala hlavním organizátorem obec Pravonín. Na účastníky čekala trasa dlouhá 34 kilometrů s kontrolními zastávkami ve Vracovicích, Kondraci, Ostrově, Veliši, Libouni, Louňovicích pod Blaníkem a Načeradci. Na každém stanovišti dostali cyklisté razítko do své účastnické karty. Po absolvování celé trasy kolem bájné hory Blaník obdrželi v cíli od dvorní dámy diplom a byli pasováni posledním žijícím blanickým rytířem ve zbroji na Blanické cyklorytíře 2021. Ve dvoře Spolkového domu v Pravoníně, který se stal cílem vyjížďky, čekalo na všechny bohaté občerstvení. Doprovodný program zajistilo pravonínské hudební uskupení Asihlasy.

Organizátoři nezapomněli ani na menší cyklisty, pro které připravili kratší, zhruba osmikilometrovou trasu z Pravonína na Částrovice, do Křížova a zpět do Pravonína. Na trase byla pro děti připravena dvě zábavná stanoviště a občerstvení.

„Letošní ročník Blanického cyklorytíře byl výjimečný v tom, že se konal po dvouleté pauze, kdy v loňském roce z epidemiologických důvodů jeho konání nebylo možné“, říká starostka obce Pravonín Jana Lapáčková a dodává: „O to více jsme se na letošní akci těšili, i když vzhledem k měnícím se podmínkám pro uspořádání hromadných akcí jsme měli méně času na její přípravu. Věřím, že všichni cyklorytíři si jízdu užili a jsme rádi, že se jich i přes průtrž mračen při startu sjel stejný počet – 255 – jako před dvěma lety na posledním ročníku Blanického cyklorytíře v Načeradci. V průběhu odpoledne jsme v cíli ocenili nejstaršího cyklorytíře (ročník 1940) i nejmladší teprve čtyřměsíční cyklorytířku. Všichni, kdo se na přípravě a hladkém průběhu akce podíleli, si zaslouží poděkování, především pan Ladislav Filas, který v roli blanického rytíře během celého odpoledne v plné zbroji Blanické cyklorytíře pasoval.“

Srdečně bychom tímto chtěli pozvat všechny cyklistické nadšence na 16. ročník Blanického cyklorytíře v roce 2022. Podrobnosti včas naleznete na našich webových stránkách www.cyklorytir.cz.

Autorem fotografií je Vít Švajcr.

Autor: Bc. Ivana Křížová
Kategorie: proběhlo
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů