Všechny aktuality

V kraji pod Blaníkem je opět možnost získat značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

aktuality

27.01.2021

Tisková zpráva ze dne 27. 1. 2021

Žádosti posoudí certifikační komise, která podle možností zasedne koncem března tohoto roku a to již po čtrnácté. Certifikát lze získat pro výrobky, služby a poprvé i pro zážitky, načež zážitkem se rozumí poskytnutí služeb v cestovním ruchu mimo služby ubytovací a stravovací. Mezi posuzovaná kritéria při udělování certifikátů patří především kvalita, šetrnost k životnímu prostředí a vazba na region. Velkou výhodou, kterou sebou regionální značka přináší je jednotná propagace v rámci regionu a možnosti nových spoluprací.

Značka KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt ® se v regionu (MAS Blaník, MAS Posázaví a část MAS Voticko) uděluje již od roku 2012. Regionálním koordinátorem je Český svaz ochránců přírody ve Vlašimi. Ten se společně s národní kanceláří Asociace regionálních značek, turistickou oblastí Kraj blanických rytířů a místními akčními skupinami stará o propagaci a jiné služby spojené se značkou. V současné době má možnost užívat logo značky celkem 34 producentů pro své výrobky a 4 pro služby. Cílem všech zúčastněných je zviditelnění kvalitních a především místních produktů.

Případní zájemci naleznou všechny potřebné informace na stránkách www.regionalni-znacky.cz nebo na www.csopvlasim.cz. Neváhejte se přihlásit o značku, ať už jste příležitostný producent, živnostník nebo firma. Stačí být hrdý na náš region.

Řádně vyplněné přihlášky zasílejte na adresu Eva Albertová, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim a to nejpozději do 28. 2. 2021.

 

Eva Albertová

(tel. 737 022 126, produkty@csop.cz)

Autor: Bc. Ester Lachmanová
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: Regionální značka
Regionální značka